O projekcie

Projekt „Serce od serca” polega na szyciu poduszek w kształcie serca, które wspierają rehabilitację pacjentów po mastektomii na każdym etapie – zarówno zaraz po operacji, jak i wtedy, gdy operacja była wcześniej. Wycięcie węzłów chłonnych zaburza krążenie limfy. Noszenie poduszki pod pachą powoduje, że opuchlizna maleje albo znika. Poduszka może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku i zmniejszać napięcie barku.

W Polsce projekt rozpoczął się we wrześniu 2018 roku. Zatacza coraz szersze kręgi. Włączają się do niego instytucje, szkoły, lokalne grupy, pracownie krawieckie i osoby indywidualne. Blisko 10 województw ma już swoich koordynatorów, którzy razem z wolontariuszami szyją i przekazują poduszki w kształcie serc pacjentom po mastektomii.

Stowarzyszenie Polskiego Patchworku objęło patronatem ten wspaniały projekt, a jego koordynacją zajmuje się Anna Sławińska.

 

Do współpracy zaproszono Pomorskie Kuratorium Oświaty, które zaangażowało pomorskie przedszkola  i szkoły do szycia. Podobne działania są planowane w innych regionach Polski. Po 3 miesiącach działania uszyliśmy blisko 3 tysiące poduszek.

Projekt jest całkowicie charytatywny. Zachęcamy do wsparcia projektu przez przekazanie darowizny finansowej lub przesłania tkanin albo silikonowego wypełnienia.

www.serceodserca.pl,

tel. 602 306 886;     kontakt@serceodserca.pl

Skip to content