Koordynatorzy

Anna Sławińska – koordynatorka w woj. mazowieckim.

Quilterka i nauczycielka. Właścicielka pierwszej w Polsce Szkoły Patchworku. Członek założyciel Stowarzyszenia Polskiego Patchworku. Szyje patchworki już ponad 35 lat. Miała kilkanaście wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Zainicjowała w Polsce projekt „Serce od serca”.

tel. 602 306 886; e-mail: slawinska@ora.pl; www.annaslawinska.pl


Katarzyna Brożek – koordynatorka w woj. pomorskim.

Rzecznik prasowy w Spółce COPERNICUS PL w Gdańsku. Przeniosła projekt Serce od Serca nad morze i razem z Karolą Dwórznik założyła Fundację 3maliny. Praca to pasja, a pasja to codzienne zdumienie.

tel. 726 022 387, e-mail: kontakt@3maliny.pl


Basia Pieczyńska – koordynatorka w woj. łódzkim.
Szyje patchworki od 8 lat. Miała kilka wystaw patchworkowych indywidualnych. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych. Laureatka konkursów patchworkowych. Lubi bawić się kolorami i fakturami.

tel: 601 310 808; e-mail: basiap123@gmail.com

Isaura Felcenloben – koordynatorka w woj. dolnośląskim.
Dusza inicjatyw projektowych, wiceprezeska Fundacji Lemura promującej nauki przyrodnicze wśród dzieci oraz rękodzieło wśród dorosłych. Zakochana w patchworkach, pięknych tkaninach i dzianinach – właścicielka marki Cotton Cafe.
tel. 508 839 223; e-mail: isaura.felcenloben@gmail.com

Ewa Pasińska – koordynatorka w woj. małopolskim.

Szycie to jej hobby od zawsze. Uwielbia wszelkie projekty charytatywne – interesuje się terapią zajęciową. Sporadycznie bierze udział w konkursach patchworkowych. Szczęśliwa żona męża i spełniona mama.

tel: 502 023 085; e-mail: ewa.pasinska@gmail.com


Marzenna Lew – koordynatorka w woj. kujawsko – pomorskim.
Patchworkiem i tkaniną artystyczną zajmuje się od ok. 25 lat. Prowadzi warsztaty z patchworku i batiku w Toruniu, bierze udział w konkursach i wystawach krajowych i zagranicznych.

tel: 606 234 254; e-mail: marzennalew@gmail.com

Elżbieta Duda – koordynatorka w woj. wielkopolskim.

Od 30 lat mieszka w Lesznie. Jest ekonomistką. Cały życie w papierkach i liczbach. Teraz „szczęśliwa stypendystka ZUS-u” i nic nie musi, a wiele może. Śpiewała, malowała, pisała a teraz szyje! I to jest życie.

tel. 512 330 013


Czesława Bordoszewska – koordynatorka w woj. śląskim.

tel: 606 603 746;
e-mail: cz.bordo11@wp.pl

Magdalena Świderska – koordynatorka w woj. lubuskim.

tel. 663 708 366; e-mail: magda@malinowka.pl


 

Monika Puchowska – dobry duch całego projektu, amazonka.

Na raka piersi zachorowałam w grudniu 2009 roku, operowana byłam tuż przed Bożym Narodzeniem. W tym samym roku moja siostra Ula przywiozła mi od zaprzyjaźnionych amazonek z Aachen, niespodziewany bożonarodzeniowy prezent. Serce. Piękne, kolorowe, miękkie. Wraz z sercem dostałam ciepły list, w którym dziewczyny napisały, że to jest serce od nich dla mnie i na pewno pomoże mi w nienajlepszym dla mnie czasie. Serce to przyjęło trochę moich łez i cichych słów strachu. Niezmiernie pomocne było po dwóch operacjach mastektomii, bo pozwalało chronić rany i zmniejszało napięcie ramienia. Głęboko wierzę, że między innymi dzięki niemu nie wystąpił obrzęk limfatyczny. Było ze mną w szpitalu po czterokroć, ostatni raz w maju. Najważniejsze jednak jest to, że cały czas mam w pamięci ten miły moment, w którym nieznane mi osoby pomyślały o mnie i oddały mi „swoje” serce. Teraz mam szansę oddać to, co sama otrzymałam. Serce. Akcję w Gdańsku „rozpętała” Katarzyna Brożek i jestem jej głęboko wdzięczna za to, że poprosiła mnie o pomoc. Dzięki temu doceniłam serce, które jest ze mną od 9 lat. Mam nadzieję, że już mi się nie przyda, ale na razie traktuję je tak, jak dziecko traktuje ukochaną przytulankę. Zachęcam Was do włączenia się do akcji, bo szacuje się, że w przyszłym roku w województwie pomorskim zachoruje na nowotwór piersi około około 1000 kobiet. Takie serca od Was pomogą im zwyciężyć.


 

Agnieszka Kaczmarska – koordynatorka w woj. zachodniopomorskim


Szyje od dzieciństwa. Skończyła technikum krawieckie. Chętnie bierze udział w wystawach patchworkowych. Była współorganizatorką jednej z nich. Wzięła udział w międzynarodowym projekcie „Skąd podchodzisz?”, w którym zszyto mini patchworki quilterek z całego świata. Patchwork jest teraz wystawiany na festiwalach na całym świecie.
Działa w facebookowej grupie „Szczecin szyje”.Prowadzi warsztaty, na których zaraża szyciem wszystkich chętnych.
Jej motto: Dzień bez szycia dniem straconym.

tel: 511 994 966; e-mail: malina331@o2.pl


 

Małgorzata Zbyryt – koordynatorka w woj. podlaskim


Leśnik i szyciomaniaczka, w życiu skutecznie łączy te dwie pasje pracując w Lasach Państwowych i tworząc Leśne Szycie.

tel: 509 551 749; e-mail: m.zbyryt@wp.pl

Skip to content