W czerwcu 2020 Pani Beata Kabat z Pracowni Sukien „Magola” wraz z harcerkami 7 Inowrocławskiej Drużyny Harcerek „Halis” ZHR i 1 Drużyny Harcerek z Murzynna ZHR przeprowadziła spotkanie szyciowe w ramach naszego projektu. Oto, co o tym wydarzeniu mówi sama inicjatorka:

„Akcja przerosła moje oczekiwania, wcześniej organizowałam kilka akcji szycia u siebie w pracowni, było to związane ze sporą organizacją, ale z pozytywnym efektem. Ten dzień z harcerzami był dla mnie również dobrą lekcją… Tak logistycznie rozdzielanie zadań w zastępach to głównie zasługa druhny Pauliny, ale także wszystkich, którzy tworzą to miejsce. Mają przykład tworzenia jedności, liczenia na siebie i wiele innych wartości, teraz tak mało modnych. Dla mnie, gdzie większość życia i pracy jest „licz tylko na siebie” to dalsza energia na wymyślanie takich projektów. Świetna współpraca. Również spisały się moje kursantki warsztatów szycia, dalej będziemy się spotykać, żeby szlifować szycie. Prelekcja na temat raka piersi, zachęciła do przybycia pań ze Stowarzyszenia Amazonek. Panie Zachwycone?, nawiązały się nowe znajomości, a nawet już zaplanowane są inne spotkania?
Projekt Serce od Serca, to nie tylko poduszeczki, które może nie były takie idealne, bo ktoś szył pierwszy raz w życiu, ale to projekt zjednania pokoleń, społeczności, ludzi, którzy po prostu przeczytali ogłoszenie i przyszli. Tam działała dobra energia przesłana Z SERCE DO SERCA?”

Ważne słowa, za które bardzo dziękujemy! Czuwaj!

Zachęcamy Was do zapoznania się z relacją z szycia poduszeczek: KLIK