W sobotę, 25 maja odbył się IV Piknik Krwiodawstwa DAR SERCA zorganizowany przez Klub HDK „Strażak” z Błonia i Powiat Warszawski Zachodni. Na miejscu wydarzenia stawiło się wiele osób, gotowych podzielić się swoją krwią z potrzebującymi. Po wstępnych badaniach lekarskich do poboru zakwalifikowano krwiodawców, którzy oddali łącznie około 60 litrów krwi.
Tradycyjnie na krwiodawców czekało wiele atrakcji. Loteria fantowa, a w niej atrakcyjne fanty do wylosowania: vouchery na kolację w Hotelu Mazurkas, rodzinny dzień w Parku Rozrywki Julinek, lot w tunelu aerodynamicznym FLYSPOT, koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego i wiele innych cennych losów. Dla wszystkich posiłek regeneracyjny i poczestunek od Akademii Kulinarnej Transgourmet i Selgros.
W akcję zaangażowało się gminy, firmy, szkoły, służby ratownicze, straż, wojsko, a także osoby prywatne. Każdy starał się dołożyć cegiełkę od siebie by zebrać jak najwięcej kropel krwi i uratować życie. Główny cel został osiągnięty i udało się zebrać dużo krwi, dzięki której zostanie uratowane nie jedno ludzkie życie.

– W imieniu organizatorów i swoim własnym chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy zdecydowali się na udział w naszym pikniku i podzieli się „kropelką życia” – mówi Paweł Białecki, organizator imprezy, od lat honorowy krwiodawca. – Serdecznie dziękujemy także tym wszystkim, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć: partnerom, sponsorom, wolontariuszom, strażakom, żołnierzom oraz wszystkim, którzy byli z nami.
Foto: MŁ, IKA, BB