Toruń dołączył do ogólnopolskiego „Projektu Serca od serca”, objętego honorowym patronatem przez Stowarzyszenie Polskiego Patchworku. Koordynatorką w Toruniu jest Marzenna Lew.
Z inicjatywą szycia serc wystąpiła uczennica 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 23. Dytektorka szkoły gorąco poparła projekt. Przyszła kolej na działanie koordynatora. Marzenna szukała sponsora tkanin i kulek silikonowych do wypychania poduszek i nie zawiodła się. Po przedstawieniu idei całego programu uzyskaliśmy wsparcie Boryszew S.A . Oddział Elana w Toruniu, który podarował wypełnienie i Outletu Tkanin z Warszawy, który podarował tkaniny.
Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom za darowizny.
Nasz projekt w Toruniu ruszył.
1 grudnia, w sobotę, w szkolnej świetlicy Marzenna spotkała się uczniami i ich rodzicami, Dyrektorką szkoły i pracownikami szkoły. Wszyscy podzielili się na zespoły i każdy zespół zajmował się innym etapem pracy. Rysowanie serce od przygotowanych szablonów, wycinanie z zapasem na szwy, szycie, wywracanie na prawą stronę i prasowanie, wypychanie kulkami i ostatni etap – ręczne zszywanie.
Marzena mówi: „Podziwiałam jak praca paliła się dzieciom w rękach, jak na małych krzesełkach siedziały dzieci, rodzice i Dyrektorka szkoły – wszyscy zjednoczeni jednym celem – dać coś od siebie innym. To było wspaniałe doświadczenie i jako koordynator tego projektu na woj. kujawsko – pomorskie, mogę powiedzieć, że nie było to ostatnie spotkanie”.


Powstało 60 poduszek, część z nich jest całkowicie wykończona, część wypełniona i zabrana do domu do ręcznego zaszycia, część będzie wypychana i zaszywana na następnym spotkaniu już 7 grudnia. 60 uszytych poduszek zostanie wręczonych przedstawicielkom Stowarzyszenia Amazonek na świątecznym spotkaniu w szkole 12 grudnia.
Organizatorzy planują comiesięczne spotkania i liczą na zrozumienie i dalsze poparcie tej inicjatywy przez sponsorów.