W środę poduszki szyła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 306 im. Księdza Jana Twardowskiego w Warszawie na ul.Tkaczy 27.
Taki opis szycia jest na fanpage szkoły:
„Dnia 20.03. do szkoły na akcję „Serce od serca” przyszło kilkunastu uczniów klas ósmych, aby szyć poduszki. Cała akcja działa się na parterze we wnęce.
Na pierwszym stanowisku, składającym się z żelazka i maszyny do szycia, wolontariuszki zszywały kawałki materiału w kształcie serca, a następnie je prasowały. Na drugim stanowisku chłopcy wypełniali poduszki kulkami sylikonowymi, a następnie również je zszywali. Na początku mieli problemy ze zszyciem, ale potem szło im coraz lepiej dzięki pomocy Pani Eweliny Olszewskiej – organizatorki akcji w naszej szkole oraz rówieśników z pewnym doświadczeniem. Uczestnicy pracowali w miłej i przyjemnej atmosferze, dzięki której praca szła o wiele sprawniej. Wolontariusze uszyli 37 poduszek i do każdej dołączyli kartką z życzeniami.
Poduszki wspomagają rehabilitację pacjentów w szpitalu po mastektomii, zmniejszają opuchliznę oraz zapobiegają zbieraniu się limfy poprzez podtrzymywanie ręki w górze i w tym celu są w kształcie serca.

Autor tekstu: Michał Budziszewski, klasa 8b”
https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-306-im-ks-Jana-Twardowskiego-w-Warszawie-1277620512273259/
Bardzo Wam dziękujemy, jesteście wspaniali!