Ekonomik szyje serca od serca!

W ostatnich tygodniach czerwca postanowiliśmy realizować w naszej szkole Projekt “Serce od serca”, który ma na celu zapewnienie komfortu pacjentom z rakiem piersi. Ten nowotwór atakuje głównie kobiety, ale występuje też u mężczyzn.Pomysł uszycia poduszki w kształcie serca narodził się w USA w roku 2001 gdy u pielęgniarki zajmującej się onkologią, zdiagnozowano raka piersi. Trzy z jej ciotek zrobiły dla niej poduszkę w kształcie serca, do użytku po operacji. Poduszka, która wygodnie mieści się pod pachą, może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku i zmniejszać napięcie barku. Poduszki-serca są podawane pacjentom natychmiast po zabiegu, aby pomóc im w odzyskaniu sił.

Obecnie projekt jest prowadzony w wielu krajach.Serca szyją różne osoby w Polsce i my również przyłączyliśmy się, ponieważ bliska jest nam idea niesienia pomocy.

Klasy 3 TE i 1LO2 uszyły już 50 poduszek. Spotkaliśmy się z P. Marzeną Barton ze Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie i  przekazaliśmy nasze poduszki. Oczywiście projekt „Serce od serca” nie jest jednorazowy. Szyjemy dalej i chcemy uszyć ich jak najwięcej.  Sponsorami do zakupu tkanin i kulki silikonowej, którą wypełniamy poszewki, są nauczyciele i uczniowie z Ekonomika.

Na stronie Ekonomika będziemy pisać o tym, jak rozwija się nasz projekt. Liczymy, że znajdą się osoby i firmy, które zechcą nas wesprzeć. Zachęcamy też do szycia poduszek lub samych poszewek w domu i przekazania ich do nas lub do szpitala.