Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży w Górznie przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „Serce od serca”, polegającej na szyciu poduszek w kształcie serca, które wspomagają proces rehabilitacji pacjentów po operacjach (mastektomia, wycięcie węzłów chłonnych).

Warsztaty współfinansowano ze środków powiatu leszczyńskiego.

W ramach projektu zorganizowano dwa spotkania.

Podczas pierwszych warsztatów, które odbyły się 23 maja, pacjenci Centrum Rehabilitacji w Górznie oraz członkowie stowarzyszenia uszyli ponad 100 poduszek.
Na spotkaniu pani doktor Katarzyna Golik omówiła proces rehabilitacji po zabiegach operacyjnych, a pani Elżbieta Duda koordynatorka projektu „Serce od serca” przedstawiła cel akcji oraz zasady przygotowania poduszek.

Podczas kolejnego spotkania, które zorganizowano 28 maja, do akcji włączyli się rodzice dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Górznie. Uczestnicy otrzymali ulotki dotyczące profilaktyki zdrowotnej i z wielkim zaangażowaniem przystąpili do pracy. Uszyto kolejne 100 poduszek.

Każdy z uczestników warsztatów otrzymał poduszkę w prezencie, cześć wręczono pacjentom i pracownikom Centrum Rehabilitacji w Górznie oraz przekazano do hospicjum i do Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu, gdzie również przebywają pacjenci z powiatu leszczyńskiego.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!