Jak informuje portal https://powiat.poznan.pl/
Kolejnych 150 poduszek w kształcie serca uszyto w niedzielne popołudnie 4 sierpnia na Poznańskiej Cytadeli. Warsztaty szycia, które się tam odbyły zebrały blisko 150 osób w tym wolontariuszy czy spacerowiczów. Wśród nich byli m. in. mieszkańcy Poznania, Swarzędza, Lubonia, Czerwonaka, Tarnowa Podgórnego, Gniezna a także osoby z zagranicy. Szycie poduszek było okazją do wspólnych rozmów. Do dyspozycji szyjących było stanowisko do nauki samobadania piersi. Pielęgniarka uczyła zasad profilaktyki i samego badania piersi. Wiele pań skorzystało z tej możliwości.

To już trzecia tego typu akcja na Cytadeli. Ma ona swoich stałych uczestników. To grono osób, którym przyświeca jeden cel – pomoc pacjentom zmagającym się z nowotworem piersi. Poduszki uszyte w czasie warsztatów są przekazywane pacjentom Wielkopolskiego Centrum Onkologii oraz innych szpitali.

Natomiast w dniach 6 i 7 sierpnia warsztaty szycia poduszek odbyły się w Swarzędzu. Uczestnicy byli m. in. z Centrum Aktywności Seniora, Klubu Integracji Społecznej, Dziennego Domu „Senior – Wigor” oraz Środowiskowego Domu Samopomocy Uszytych zostało kolejnych 97 poduszek.

Pięknie!!! Bardzo dziękujemy 🙂

Wszystkie fotografie pochodzą ze strony https://powiat.poznan.pl/